Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Soczewki kontaktowe Cooper Vision

Opis soczewek Cooper Vision

Poznajcie Cooper Vision, jednego z największych producentów soczewek kontaktowych i produktów ochrony narządu wzroku na świecie. Ciągły rozwój firmy sprawił, że oferowane rozwiązania posiadają najwyższy standard, zapewniający pełną ochronę oczu oraz komfort od pierwszych chwil po założeniu soczewki na oko. Niezależnie od posiadanej wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm bądź prezbiopia) oraz preferowanego trybu użycia producent oferuje pełen wachlarz rozwiązań. Zalicza się do nich zarówno soczewki jednodniowe (Proclear 1-Day), miesięczne (Biofinity, Proclear Sphere) jak i roczne (Proclear Sphere RX).

Rodzina soczewek Proclear powstała w oparciu o technologię materiałową PC oraz materiał hydrożelowy Omafilcon A lub Omafilcon B, powstałe w oparciu o fosforylocholinę. W przypadku soczewek Biofinity kluczowym składnikiem jest materiał silikonowo-hydrożelowy Comfilcon A, który w oparciu o technologię Aquaform przysłużył do stworzenia soczewek sferycznych (Biofinity), astygmatycznych (Biofinity Toric) oraz progresywnych (Biofinity Multifocal). Nowa generacja soczewek Biofinity to Biofinity Energys, które stworzono z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych.

Poza prezentowanymi najbardziej popularnymi rodzinami soczewek do produktów od Cooper Vision, zalicza się także soczewki Clariti, Avaira (wycofywane ze sprzedaży soczewki dwutygodniowe), Biomedics, Frequency, MyDay (soczewki jednodniowe) oraz Zero 6 (soczewki roczne.)