Czym są soczewki silikonowo-hydrożelowe?

soczewki silikonowo hydrożelowe

To, że typów soczewek na rynku jest dziś całe mnóstwo, nie ulega żadnym wątpliwościom. Oczywiste jest także i to, że niemal każdy nowy produkt jest lepszy od poprzednich. Na pewno do takich nowości, które na rynku pojawiły się całkiem niedawno, zaliczymy soczewki silikonowo-hydrożelowe, które cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony klientów. Dlaczego tak jest i jakie zalety mamy z ich użytkowania?

Przepuszczalność tlenu

Zacznijmy od tego, że materiały silikonowo-hydrożelowe charakteryzują się tym, że mają większą przepuszczalność tlenu. W związku z tym przepuszczalność nie jest już tylko zależna od zawartości wody w soczewce. Oczywiście wpływa to na znacznie wyższy komfort ich użytkowania, ale nie tylko.

Dłuższy czas noszenia

Zwykłe soczewki hydrożelowe powinniśmy na noc zdejmować z oczu i umieszczać je w pojemniku. Wszystko dlatego, że przepuszczalność tlenu jest w nich na niskim poziomie. W ich przypadku takiego problemu nie ma, a więc także możemy je nosić znacznie dłużej. Warto dodać, że obecnie pośród soczewek silikonowo-hydrożelowych wyróżniamy te, które umożliwiają ich noszenie bez wyjmowania nawet do miesiąca. Trzeba w związku z tym przyznać, że jest to wielki komfort i wygoda, gdyż nie ma powodów do strachu, jeśli soczewki nie zdejmiemy na noc, czy też przypadkiem zdarzy nam się w niej zasnąć.

Jeżeli mielibyśmy polecić Państwu jakieś soczewki, na pewno postawilibyśmy na soczewki silikonowo-hydrożelowe. Niemniej jednak tak jak i przy zakupach innych soczewek, tak i tutaj należy zauważyć, że nabywać je powinniśmy tylko w renomowanych i sprawdzonych punktach. Będziemy wówczas mieć pewność, że w nasze ręce trafią produkty przetestowane i dopuszczone do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *