Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

dlaczego soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to produkty optyczne, które na całym świecie cieszą się dziś ogromną popularnością. Nie inaczej jest oczywiście w Polsce, gdzie także liczna grupa osób z nich korzystających stale się powiększa. Dlaczego w związku z tym tak często decydujemy się na soczewki kontaktowe i sięgamy po nie o wiele chętniej aniżeli po lepiej nam znane okulary?

Lepsze widzenie

Na pewno każdy, kto postawi na soczewki i są one dopasowane do jego potrzeb, widzi o wiele lepiej aniżeli przez szkła w okularach. Pole ostrego widzenia mamy bowiem o wiele większe w tej metodzie korekcji. Dodatkowo nie przesłaniają go oprawy, gdyż soczewki przylegają bezpośrednio do naszych oczu.

Niewidoczne

Często na okulary nie decydujemy się tylko dlatego, że nie wyglądamy w nich dobrze. Przy soczewkach takiego problemu nie ma, bo są one niewidoczne. Nikt, kto nie zna nas bliżej, nie będzie miał pojęcia o tym, że je nosimy.

Praktyczne

Uprawianie wielu dyscyplin sportowych w okularach nie jest możliwe, a gdy nawet jest może to być niezwykle niebezpieczne. Soczewki ten problem znakomicie rozwiązują, a uprawiać w nich możemy tak sporty bardziej statyczne, jak i te, w których dynamiki nie brakuje. Poza tym przy soczewkach założenie okularów przeciwsłonecznych nie jest żadnym problem. Nie możemy tego niestety powiedzieć o noszeniu okularów.

Trudne do uszkodzenia

Wszyscy noszący okulary muszą mieć świadomość tego, że chwila nieuwagi może doprowadzić co ich zniszczenia, co oczywiście wiąże się z wysokim kosztem ich zakupu. Upuszczenie soczewek nie wpływa na ich uszkodzenie, a nawet jeśli do tego dojdzie, koszt zakupu nowych jest bardzo niski. Przynajmniej będzie tak wtedy, kiedy postawimy na soczewki jednodniowe, które podkreślmy, są najlepsze i oferowane przez większość specjalistów. Jeśli się na nie zdecydujemy, np. na model AquaView Daily miesięczny koszt ich użytkowania nie przekroczy 50 złotych. Prawda, że niewiele?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *