Ile kosztuje dobór i noszenie soczewek kontaktowych?

koszt soczewki kontaktowe

Mimo iż wielu z nas z chęcią postawiłaby na soczewki kontaktowe, to się nie decydujemy na nie z powodów finansowych, gdyż uważamy, że łącznie z wizytą u okulisty lub też optometrysty koszt ich zakupu będzie zbyt wysoki. Jak w związku z tym wypada tutaj rozkład wydatków z tym związanych? Czy naprawdę noszenie soczewek kontaktowych będzie nas kosztować aż tak wiele?

Koszt badania wzroku

Najwięcej zapłacimy za wizytę u specjalisty i samo badanie, co oczywiście w wielkim stopniu dziwić nas nie może. I tak po takiej wizycie u okulisty będziemy biedniejsi o około 100 złotych, choć nie brak okulistów, którzy badanie przeprowadzą nawet za połowę tej ceny. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nosić soczewki kontaktowe, warto zapytać o to, czy w cenę badania wliczony jest dobór soczewek, nauka ich zakładania, czy też pielęgnacji. Jeśli tak, to trzeba przyznać, że wydatek rzędu 100 złotych nie należy do wygórowanych.

Koszt zakupu soczewek

Próbne soczewki będziemy nosić jednak tylko przez kilka dni. Po tym okresie należy zdecydować się na ich zakup. I tutaj należy ponownie sięgnąć do portfela. Wiele zależy od tego, jakie to będą soczewki.

Najlepiej jest się zdecydować na soczewki jednodniowe, które po dniu użytkowania wyrzucamy do kosza. Są one sprzedawane w opakowaniach najczęściej po 30 lub też 90 par, a miesięczny zestaw kosztuje w granicach 50 złotych.

Nieco inaczej sprawa wygląda przy soczewkach wielokrotnego użytku, a więc dwutygodniowych, miesięcznych, czy też kwartalnych. Te nabyć możemy w opakowaniach po 3 lub 6 par. Należy jednak mieć na uwadze, że do takich soczewek niezbędny będzie także płyn od pielęgnacji. Jego cena uzależniona jest od marki oraz pojemności, ale nie są to wysokie koszty. Na przykład buteleczka płynu o pojemności 500 ml Clean Active Premium kosztuje w granicach 40 złotych. Nie jest to zatem wielki wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *