Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Opis soczewek dwutygodniowych

Osoby, które zdecydowały się zamienić okulary na soczewki, twierdzą, że nigdy nie wróciłyby do okularów! Soczewki dwutygodniowe stanowią alternatywę dla jednodniowych i miesięcznych soczewek, ale przede wszystkim dla okularów. W przeciwieństwie do jednodniowych, soczewki dwutygodniowe, jak sama nazwa wskazuje, można używać przed okres 14 dni, jednak konieczna jest ich codzienna pielęgnacja. Niektóre z nich, jak Acuvue Oasys, można stosować również w trybie ciągłym, ale przez skrócony okres 7 dni i nocy. Po każdym dniu noszenia należy je zdjąć, oczyścić i zdezynfekować, aby kolejnego dnia założyć higienicznie czystą parę soczewek.

Pielęgnacja soczewek dwutygodniowych

Tak naprawdę tylko soczewki jednodniowe nie wymagają odpowiedniej troski o higienę. Istnieją na rynku co prawda soczewki do używania w trybie ciągłym, jednak nawet te nie zagwarantują wysokiego bezpieczeństwa dla zdrowia oczu. Soczewki dwutygodniowe myjemy w specjalistycznym płynie. Na noc pozostawiamy w pudełeczku z płynem, pamiętając o codziennej jego wymianie. Nie jest to, jak widać skomplikowany proces, a pozwala na zachowanie właściwości soczewek przez wszystkie dni ich użytkowania.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe są idealne na pierwsze soczewki w życiu. Są tańszą alternatywą od jednodniowych, warto zatem się na nie zdecydować, by sprawdzić, czy rzeczywiście w naszym przypadku sprawdzą się lepiej niż okulary. Pamiętajmy, że okulary także codziennie, a przeważnie kilka razy dziennie, przecieramy, pielęgnujemy, zatem codzienna pielęgnacja soczewek nie powinna sprawiać większych problemów. Soczewki jednodniowe przeważnie są droższe, dlatego optymalnym rozwiązaniem także dla osób noszących już soczewki są soczewki dwutygodniowe. W przypadku soczewek miesięcznych można je nosić dłużej, jednak nie wszyscy są ich zwolennikami, zwłaszcza w związku z długotrwałym utrzymaniem ich higieny. Soczewki dwutygodniowe sprawdzą się na urlopie czy innym wyjeździe. Wystarczy tylko pamiętać o ich pielęgnacji.