Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Opis soczewek jednodniowych

Soczewki to obecnie jedna z wygodniejszych form korekcji wzroku. W porównaniu do okularów soczewki dają o wiele większy komfort widzenia, bez takich efektów jak zaparowanie czy zabrudzenie szkieł. Obecnie istnieje możliwość zakupu jednodniowych, jak i soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku.

Czym wyróżniają się soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki kontaktowe to takie, które wyrzuca się po jednym dniu noszenia. Po ich zdjęciu należy je wyrzucić, a z opakowania wyciągnąć nową parę. W przeciwieństwie do tygodniowych lub miesięcznych soczewek nie trzeba więc kupować specjalnego płynu czy korzystać z pojemnika. Soczewki wyjmuje się bezpośrednio z opakowania, a po ich zużyciu wyrzuca się je. Takie rozwiązanie to nie tylko duża wygoda, ale także znaczne zwiększenie bezpieczeństwa. W przypadku, gdy ktoś obawia się infekcji, powinien wybrać jednodniowe szkła, ponieważ w tym przypadku nie dochodzi do znacznego nagromadzenia się drobnoustrojów na powierzchni soczewki kontaktowej. Nadal jednak trzeba pamiętać o tym, by soczewki nakładać po dokładnym umyciu dłoni.

Jednodniowe soczewki są wygodniejsze w użytkowaniu także dla tych osób, które nie noszą soczewek na co dzień, a jedynie od czasu do czasu. W przypadku soczewek dwutygodniowych, miesięcznych (poza miesięcznymi całodobowymi) i rocznych należy bezwzględnie przestrzegać czasu, w jakim można je zużyć po otworzeniu oryginalnego opakowania. Jeśli chodzi o jednodniowe szkła kontaktowe, należy mieć na uwadze jedynie datę ważności oraz to, by oryginalne opakowanie nie zostało uszkodzone.