Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Kolorowe soczewki kontaktowe

Opis soczewek kolorowych

Rzadko zdarza się, że jesteśmy w pełni zadowoleni ze swojego wyglądu. Zwykle chcemy coś zmienić, a najczęstszą chęcią zmiany jest kolor oczu. Do niedawna jedyną możliwością zmiany ich barwy były inwazyjne metody, chirurgiczna bądź laserowa. Teraz gdy chcemy zmienić barwę tęczówki, wystarczy, że sięgniemy po kolorowe soczewki, które pozwolą na taką zmianę w kilka chwil. Jest to metoda natychmiastowa, nieinwazyjna, bezpieczna i dostępna dla każdego.

Rodzaje kolorowych soczewek

Kolorowe soczewki kontaktowe są zwykłymi miękkimi soczewkami, na które naniesiono kolor. Dlatego mogą mieć różne przeznaczenie. Mamy więc soczewki korekcyjne, które oprócz zmiany barwy tęczówki korygują wzrok oraz zwykłe soczewki kolorowe, bez mocy optycznej, dla osób chcących jedynie zmienić swój wygląd.

Ze względu na cel kosmetyczny, jako chcemy osiągnąć, mamy cztery rodzaje soczewek kolorowych.

Wyróżniamy soczewki kolorowe:
  • zmieniające kolor na całkowicie odmienny od naturalnego;
  • podkreślające kolor oczu, nadające oku głębi i podkreślające naturalny kolor oczu;
  • powiększające lub rozświetlające, które poprzez dodanie elementów odbijających światło, optycznie powiększają tęczówkę;
  • soczewki ze wzorami, pozwalające na całkowitą zmianę wyglądu oka np. na kocie, wężowe, czarne i inne, które nie występują naturalnie u ludzi.

Czy soczewki koloryzujące można używać również na co dzień?

Wybór kolorowych soczewek jest naprawdę duży i pozwalający każdemu znaleźć soczewki, na co dzień lub na specjalną okazję. Początkowo kosmetycznych soczewek kolorowych używano jedynie okazyjnie, jednak nie były one ani zbyt zdrowe, an wygodne. Współcześnie produkowane soczewki kolorowe to wysokiej jakości produkty optyczne, równie bezpieczne, jak bezbarwne soczewki kontaktowe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zostały przebadane, są wygodne w noszeniu oraz zdrowe. Można je nosić każdego dnia, bez obawy o zdrowie oczu.

Pamiętać tylko należy, o odpowiedniej ich pielęgnacji. Jest to szczególnie istotne, gdy kolorowych soczewek używamy codziennie. Jeżeli są to soczewki przeznaczone do dłuższego użytkowania, wtedy należy je pielęgnować tak samo, jak bezbarwne soczewki optyczne. Jeżeli chcemy uniknąć codziennego czyszczenia soczewek kontaktowych, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybór kolorowych soczewek jednodniowych.