Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Miesięczne soczewki kontaktowe

Opis soczewek miesięcznych

Spośród wielu rodzajów soczewek kontaktowych dostępnych na rynku warto wybrać takie, które w pełni spełnią nasze oczekiwania. Ważny jest nie tylko dobór odpowiednich szkieł, ale także komfort i wygoda noszenia. Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących obie te cechy są soczewki miesięczne.

Taki rodzaj soczewek jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią zaoszczędzić czas podczas ich zakładania. W przeciwieństwie do soczewek jednodniowych, które trzeba codziennie wyciągać z jednorazowych opakowań, soczewki miesięczne przechowuje się najczęściej w plastikowych pojemnikach, co znacznie ułatwia ich aplikację. Należy oczywiście pamiętać o systematycznym wymienianiu płynu pielęgnacyjnego, w której są one przechowywane.

Czym wyróżniają się soczewki miesięczne?

Miesięczne soczewki dostępne są w dwóch wariantach. Można wybrać spośród takich, które nosi się w ciągu dnia albo zdecydować się na tzw. soczewki całodobowe, których nie trzeba wyciągać na noc. Jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wyraźne widzenie o każdej porze dnia i nocy, pracujących do późna czy zwyczajnie nie mających pamięci do codziennego wyciągania soczewek. Komfort, który zapewniają szkła tego typu wiąże się także z tym, że zaraz po przebudzeniu widzi się wszystko dokładnie i nie ma potrzeby szukania okularów czy pośpiesznego zakładania soczewek. Można w nich spokojnie spać i nie martwić się o uczucie suchości oczu.

W przypadku soczewek miesięcznych bardzo ważna jest higiena podczas ich noszenia i aplikacji. Należy dbać o to, by nie były one narażone na kontakt z brudnym opakowaniem. Trzeba pamiętać także o pielęgnacji oczu. Przydatne okażą się na pewno nawilżające krople do oczu, które zapobiegną ich przemęczeniu czy wysuszeniu.