Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku

Progresywne soczewki kontaktowe

Opis soczewek progresywnych

Choć to zjawisko ma dość egzotyczną nazwę to o prezbiopii słyszał prawdopodobnie każdy. Jest to wada wzroku występująca u ludzi starszych - po ok. 40. roku życia - której skutkiem jest niewyraźnie widzenie rzeczy z bliska. Z powodu tej przypadłości takie czynności jak czytanie gazety czy przeglądanie wiadomości na telefonie stają się problematyczne, litery oraz obrazki mają tendencję do rozmazywania się i przez to są często niemożliwe do rozczytania.

Prezbiopia jednak nie jest chorobą - to stan całkowicie naturalny, efekt starzenia się narządu wzroku. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z tą przypadłością to odpowiednia korekcja wzroku poprzez noszenie soczewek progresywnych.

Co wyróżnia soczewki progresywne?

Soczewki progresywne są zaprojektowane w taki sposób, by płynnie korygować wadę w obrębie całego pola widzenia. Dzieje się tak z powodu zastosowania szkieł o zmiennym kształcie oraz grubości. Dzięki temu wyraźnie widzi się wszystkie obiekty, niezależnie od tego czy są położone od nas daleko czy blisko, co skutkuje komfortowym i przyjemnym widzeniem.

Istnieje wiele różnych rodzajów okularów progresywnych - to, jakie wybierzemy, będzie zależeć od mnóstwa czynników, m.in. od budowy oka, ciała, rodzaju pracy, stylu życia, a nawet od tego, czy jesteśmy lewo-, czy praworęczni. Okulary te są przede wszystkim nastawione na możliwość ich codziennego noszenia w każdej sytuacji, dlatego tak ważne jest dopasowanie ich do osobistych potrzeb każdego człowieka. I dlatego też soczewki progresywne są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy borykają się z problemem prezbiopii i pragną mieć tak sprawny wzrok jak każdy inny pomimo wieku.