soczewki kontaktowe

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to produkty optyczne, które na całym świecie cieszą się dziś ogromną popularnością. Nie inaczej jest oczywiście w Polsce, gdzie także liczna grupa osób z nich korzystających stale się powiększa. Dlaczego w związku z tym tak często decydujemy się na soczewki kontaktowe i sięgamy po nie o wiele chętniej aniżeli po lepiej nam znane okulary?

Lepsze widzenie

Na pewno każdy, kto postawi na soczewki i są one dopasowane do jego potrzeb, widzi o wiele lepiej aniżeli przez szkła w okularach. Pole ostrego widzenia mamy bowiem o wiele większe w tej metodzie korekcji. Dodatkowo nie przesłaniają go oprawy, gdyż soczewki przylegają bezpośrednio do naszych oczu.

Niewidoczne

Często na okulary nie decydujemy się tylko dlatego, że nie wyglądamy w nich dobrze. Przy soczewkach takiego problemu nie ma, bo są one niewidoczne. Nikt, kto nie zna nas bliżej, nie będzie miał pojęcia o tym, że je nosimy.

Praktyczne

Uprawianie wielu dyscyplin sportowych w okularach nie jest możliwe, a gdy nawet jest może to być niezwykle niebezpieczne. Soczewki ten problem znakomicie rozwiązują, a uprawiać w nich możemy tak sporty bardziej statyczne, jak i te, w których dynamiki nie brakuje. Poza tym przy soczewkach założenie okularów przeciwsłonecznych nie jest żadnym problem. Nie możemy tego niestety powiedzieć o noszeniu okularów.

Trudne do uszkodzenia

Wszyscy noszący okulary muszą mieć świadomość tego, że chwila nieuwagi może doprowadzić co ich zniszczenia, co oczywiście wiąże się z wysokim kosztem ich zakupu. Upuszczenie soczewek nie wpływa na ich uszkodzenie, a nawet jeśli do tego dojdzie, koszt zakupu nowych jest bardzo niski. Przynajmniej będzie tak wtedy, kiedy postawimy na soczewki jednodniowe, które podkreślmy, są najlepsze i oferowane przez większość specjalistów. Jeśli się na nie zdecydujemy, np. na model AquaView Daily miesięczny koszt ich użytkowania nie przekroczy 50 złotych. Prawda, że niewiele?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *