Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku
soczewki Biofinity Toric

Biofinity Toric 3 szt.

62.99 zł

Rodzaj soczewek: Soczewki miesięczne / Soczewki toryczne / Soczewki całodobowe

Producent: Cooper Vision

Marka soczewek: Biofinity

Moc: -10.00 do +8.00 D

Moc cylindra: -0.75, -1.25, -1.75, -2.25

Oś astygmatyzmu: 10 do 180

Krzywizna bazowa (BC): 8.7

Średnica (DIA): 14.5

Biofinity Toric to wersja soczewek torycznych, przeznaczonych do korekcji astygmatymu, które powstały w oparciu o soczewki sferyczne Biofinity. Wyróżniają je bardzo dobre właściwości nawilżające, tak ważne u użytkowników urządzeń przenośnych oraz długotrwale pracujących przed komputerem. Materiał silikonowo-hydrożelowy Comfilcon A w połączeniu z systemem stabilizacji czyni je niezwykle skutecznym rozwiązaniem w korekcji astygmatyzmu.

Podobnie jak dla całej rodziny Biofinity, także wersja toryczna może być noszona przez 24 godziny na dobę, przez co zapominalscy astygmatycy, nie mający głowy do codziennej ich pielęgnacji, powinni rozważyć tego typu metodę korekcji. Wysoki poziom uwodnienia zapewni Ci komfort nawet pod koniec okresu użytkowania. Jeżeli jednak nie możesz spać w soczewkach, to nie znaczy jest należy całkowicie zrezygnować z soczewek całodobowych Biofinity Toric, ponieważ są one bezpieczniejszą opcją od standardowych miesięcznych soczewek torycznych.

Zalety soczewek Biofinity Toric

Soczewki Biofinity Toric bazują na wyjątkowej technologii Aquaform® Comfort Science™, która gwarantuje miękkość tworzywa oraz stały poziom nawilżenia. Znaczna elastyczność wpływa na zdecydowanie większy komfort zarówno podczas nakładania soczewki, jak i podczas użytkowania, a wysoka transparentność tlenu chroni oczy przed przesuszeniem, zaczerwienieniem i podrażnieniem. Do pozostałych zalet soczewek Biofinity Toric należą:

  • stała orientacja i stabilność,
  • gładka powierzchnia o zaokrąglonych krawędziach, które ułatwiają zakładanie,
  • nowoczesna technologia Aquaform Comfort Science zapewniająca komfort przy najwyższym poziomie nawilżenia,
  • unikalny materiał wykorzystany w procesie produkcyjnym,
  • stały poziom nawilżenia niezależnie od pory dnia,
  • elastyczność tworzywa,
  • soczewki przeznaczone do ciągłego noszenia przez trzydzieści dni i nocy,
  • przepuszczalność tlenu na poziomie Dk/t= 116,
  • jasnoniebieskie zabarwienie przyspieszające zakładanie.

Kto powinien wybrać soczewki toryczne Biofinity Toric?

Soczewki kontaktowe Biofinity Toric dedykowane są osobom, które preferują aktywne spędzanie czasu wolnego oraz poszukują rozwiązań optycznych, które pozwalają korygować wady wzroku zapominając o tradycyjnych okularach. To wreszcie propozycja dla grupy pacjentów, którzy pragną użytkować dopasowane do swoich potrzeb szkła z właściwościami torycznymi.