Korekcyjne soczewki kontaktowe - pełna ochrona wzroku
soczewki Air Optix Plus HydraGlyde

Air Optix Plus HydraGlyde 6 szt.

139.99 zł

Rodzaj soczewek: Soczewki miesięczne

Producent: Alcon

Marka soczewek: Air Optix

Moc: -12.00 do +8.00 D

Krzywizna bazowa (BC): 8.6

Średnica (DIA): 14.2

Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde to komfortowa opcja soczewek miesięcznych. W soczewkach zastosowana została doskonałej jakości formuła nawilżająca. Dzięki temu użytkownik nigdy nie będzie miał wrażenia, że jego oko jest suche. Ponadto zastosowano w nich specjalne materiały, które są odporne na różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia. W ten sposób osoby zapewniają swoim oczom wyraźne obrazy, które nie są rozmazane. Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde to nowa generacja soczewek Air Optix Aqua, wzbogacona o zwiększoną zwilżalność warstwy, którą osiągnięto dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii HydraGlyde oraz Moisture Matrix. Ponadto soczewki charakteryzuje pięciokrotnie większa tlenoprzepuszczalność oraz skuteczniejsza ochrona przed osadzaniem się zanieczyszczeń, dzięki zastosowanej technologii SmartShield.

Zalety soczewek Air Optix Plus HydraGlyde

W soczewkach Air Optix HydraGlyde wypróbowano też nowoczesną technologię, polegającą na stworzeniu cienkiej warstwy ochronnej produktu. Sprawdza się ona w stu procentach, ponieważ produkt cechuje się długą żywotnością. Technologia SmartShield, która została zastosowana w soczewkach pozwala na uniknięcie pozostałości po kosmetykach na soczewkach. Produkt zapewnia wszystkim zainteresowanym osobom pełen komfort noszenia w każdych warunkach pogodowych. Dodatkowo powierzchnia soczewek jest cały czas nawilżana, a tlen jest optymalnie przepuszczany, dzięki czemu oczy ludzkie mogą swobodnie oddychać.

Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde zapewniają użytkownikowi niezmienny komfort przez cały czas noszenia. Jest to możliwe za sprawą zastosowania w procesie produkcji innowacyjnego materiału Lotrafilcon B, o właściwościach oddychających. Nieprzerwany dostęp tlenu do powierzchni oczu pozwala na utrzymanie ich w zdrowiu, dobrej kondycji oraz eliminuje występowanie podrażnień. Stały poziom wilgotności soczewki jest kluczowy dla zapobiegania zespołowi suchego oka, który jest częstą przypadłością dotykającą osób noszących szkła kontaktowe. Nawilżenie i uwodnienie są ważnymi parametrami także w kwestii zapobiegania zaczerwienieniom oraz infekcjom, a dodatkowa warstwa ochronna zabezpiecza oko przed osadzaniem się osadów białkowych, dbając o higienę oczu. Ścisła integralność warstwy zabezpieczającej z soczewką jest gwarancją ochrony np. przed resztkami kosmetyków stosowanych do pielęgnacji twarzy, jak również swędzeniem czy podrażnieniami wywoływanymi przez zanieczyszczenia.

Kto powinien wybrać Air Optix Plus HydraGlyde?

Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde są przystosowane do noszenia w trybie miesięcznym w ciągu dnia, jak również w trybie mieszanym do 6 dni i nocy bez przerwy, bez ryzyka uszkodzenia oka lub powstania dyskomfortu. Ich aplikacja jest ułatwiona dzięki ich jasnoniebieskiemu zabarwieniu na całej powierzchni. Ponadto lekkość, elastyczność i cienka struktura soczewek ogranicza ryzyko wypadnięcia lub podwijania się soczewki oraz wspiera jej lepsze dopasowanie się do powierzchni oka, czyniąc soczewkę niewyczuwalną w trakcie noszenia. W celu zachowania najwyższych właściwości soczewek Air Optix Plus HydraGlyde konieczne jest wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych w płynie dedykowanym szkłom kontaktowym. Regularne stosowanie soczewek Air Optix Plus HydraGlyde nie tylko pozwala skutecznie korygować wadę wzroku, ale również zapewnia oczom zdrowy wygląd i stały poziom nawilżenia.